Depresja, zaburzenia lękowe, nerwice, zaburzenia afektu- za zgodą lekarza prowadzącego
Jestem lekarzem zajmującym się głównie terapią medyczną M. Jest to terapia wspierająca leczenie wielu chorób, choć sama niczego nie wyleczy. Pomaga ograniczyć ilość niezbędnych środków przeciwbólowych choć ich nie wyeliminuje z terapii.
Medyczna M. znajduje się na liście leków w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii i z tego powodu powinna być stosowana pod nadzorem lekarza i w określony sposób. Wiele osób posiada doświadczenia z używania marihuany, które zdobyli np. za granicą i znają jej działanie. Terapia medyczną M. nie jest jednak tym samym co stosowanie jej rekreacyjnie. Sposób użycia i dawkowanie są bardzo konkretne a na efekty zwykle czeka się około miesiąca.
Terapia medyczną M. wymaga kontroli leków podawanych równocześnie, ponieważ substancja aktywna jest metabolizowana w wątrobie przez te same enzymy które rozkładają ważne dla pacjentów leki. Pomimo stosunkowo wysokiego bezpieczeństwa stosowania medycznej M. istnieje ryzyko wytworzenia tolerancji oraz rozwinięcia uzależnienia psychicznego i z tego powodu nie należy samodzielnie eksperymentować z tymi substancjami.
Do terapii konieczne jest stosowanie waporyzatora by uniknąć narażenia na rakotwórcze produkty spalania suszu.
Na terapię zapraszam osoby powyżej 19 roku życia, którze nie są uzależniene od alkoholu czy substancji psychoaktywnych. Uzależnienie od medycznej M. stwierdzone przez psychiatrę również stanowi kryterium wykluczające.
Podczas terapii konieczne jest udostępnienie historii recept w IKP. By tego dokonać najłatwiej na stronie
pacjent.gov.pl edytować swoje dane, uzupełnić numer telefonu i adres email, a następnie wyrazić zgodę na komunikację w kanałach powiadomień.